חוגים


מחול ותנועה לגיל הרך

פעילות יצירתית בתנועה, המפתחת את המודעות הגופנית יחד עם פיתוח הדמיון, ההבעה והיצירה. במסגרת השיעורים נערכת הכרות עם איברי הגוף והמפרקים השונים על יכולתם התנועתית, ומושם דגש על יציבה נכונה, קואורדינציה, תפיסת חלל והתמצאות במרחב האישי והכללי, כמו גם על פיתוח חוש הקצב. להעשרת החוויה וגירוי הדמיון נעשה שימוש באביזרים שונים ומגוונים. התלמידים נחשפים למגוון מוסיקלי רחב ומקיף.
שיעורי מחול ותנועה מיועדים לילדי הגן ולילדי כיתות א’.

לגלריית תמונות – מחול ותנועה לגיל הרך

 

בלט קלאסי

טכניקת הבלט הקלאסי הינה השפה הראשונה והמרכזית לעיצוב הרקדן/ית, והיא מהווה בסיס לכל טכניקות המחול האחרות. שיעורי הבלט מקנים שליטה נכונה ומדויקת בתנועת הגוף, גמישות ויכולת טכנית גבוהה. שיעורי הבלט מיועדים לכיתה ב’ ומעלה, לפי קבוצות גיל ורמה.

לגלריית תמונות – בלט קלאסי

 

מחול מודרני

טכניקת המחול המודרני הינה אספקט נוסף ומשלים לבלט הקלאסי. טכניקה זו מפתחת בתלמיד את המודעות לגוף ולתנועה בחלל, מתאפיינת בקשר חזק לקרקע ובקשת נרחבת של הבעה אישית. הטכניקה משתמשת בעקרונות תנועה מוגדרים ומובנים השמים דגש על איכות תנועה, הזרימה והכוח. כל מורה יוצק לשעורים את סגנונו האישי המבוסס על ניסיון עשיר, החל מטכניקה ניאו קלאסית ועד למחול עכשווי ותיאטרון מחול.
שיעורי המחול המודרני מיועדים לכיתה ב’ ומעלה, לפי קבוצות גיל ורמה.

לגלריית תמונות – מחול מודרני

 

היפ הופ

חוויה של ריקוד קואורדינטיבי, קצבי וסוחף המשלב אלמנטים מסגנונות המחול השונים. הטכניקה של ההיפהיפ מתבססת על תנועות שפותחו ע”י מהגרים ברחובות ניו יורק ומאז נפוצו לעולם. ההיפהופ הוא סגנון הריקוד הפופולארי ביותר כיום בישראל ובעולם.

לגלריית תמונות – ג’אז

 

אימפרוביזציה וקומפוזיציה

השיעור מקנה כלים למחשבה, הבנה ועשייה, תוך התקדמות בשלבים, מאילתור ליצירה. בשעורים ניתנת האפשרות לתלמידים להביע את עצמם, בשפה התנועתית הנוחה להם ומתוך עולמם הפנימי, יחד עם שימוש בידע וביכולת שרכשו בשעורי הטכניקה.
שיעורי האימפרוביזציה והקומפוזיציה משולבים במסגרת שיעורי מחול מודרני ומורחבים במסגרת העתודה והלהקות.

לגלריית תמונות – אימפרוביזציה וקומפוזיציה